Paczki i kartki świąteczne dla kombatantów

Paczki i kartki świąteczne dla kombatantów

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedziliśmy kombatantów z ziemi olkuskiej wręczając im paczki i kartki z życzeniami. Akcja była możliwa dzięki współpracy z ZS nr 3 i SP 1 w Olkuszu.

To kolejna odsłona przedświątecznego obdarowywania lokalnych weteranów. Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu przygotowali paczki z artykułami pierwszej potrzeby. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika dorzucili własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Nie zabrakło też osób prywatnych, które włączyły się w akcję.

Naszym zadaniem było dostarczenie podarunków. Było to zadanie bardzo wdzięczne, ponieważ mogliśmy posłuchać na żywo słów podziękowania za tę inicjatywę.

Położyłem kartki na widoku i teraz kto tylko do mnie przychodzi, to pyta: „O! Skąd masz takie życzenia?”. No i odpowiadam – i tak się rozchodzi informacja o tej akcji. Jestem bardzo wdzięczny uczniom, że o nas pamiętają.

Zadzwonił do nas po kilku dniach por. Brunon Piekarski z Wolbromia.

Z kolei por. Czesław Grzanka, prezes koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Kluczach, nagrał specjalny film z podziękowaniami.

W sumie odwiedziliśmy trzynaście adresów. Mając na uwadze zdecydowanie pozytywny odbiór inicjatywy, postaramy się kontynuować tę tradycję.

Polecane

Śladami kpt. „Hardego” na Podhalu

Śladami kpt. „Hardego” na Podhalu

1% dla AK

1% dla AK

Kalendarz historyczny IPN z olkuskim akcentem

Kalendarz historyczny IPN z olkuskim akcentem

Major Bolesław Gądek pożegnany z wojskowymi honorami

Major Bolesław Gądek pożegnany z wojskowymi honorami

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szukaj

Zapraszamy na Facebooka

POLECAMY: